piątek, grudzień 03, 2021

Narciarskie Trasy Biegowe - Aktywna Mogielica zaprasza - 30 km tras dla amatorów narciarstwa biegowego wokół góry Mogielica.

Trasy narciarstwa biegowego wokół Mogielicy powstały dzięki staraniom Powiatu Limanowskiego, gminy Dobra, gminy Słopnice, gminy Kamienica współfinansowanych przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Główną bazą kompleksu jest Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy LKS „Zalesianka” w Zalesiu (dojazd z centrum Zalesia wg kierunkowskazu ZAMIEŚCIE do Przełęczy Słopnickiej, a dalej wg oznakowania, dojazd z ZAMIEŚCIA kierunek ZALESIE przez Słopnice do Przełęczy Słopnickiej, a dalej wg oznakowania).


Do dyspozycji turystów jest parking oraz zmodernizowany i rozbudowany nowoczesny budynek obsługi, gdzie znajduje się bezpłatna wypożyczalnia sprzętu, która została wyposażona  w 180 par nart z butami do biegów narciarskich, 60 rowerów górskich, kijki do nordic walking, a także  sprzęt sportowy dla osób niepełnosprawnych. W budynku znajduje się duża szatnia, toalety i sala dla gości ze stołami, ławami i kaflowym kominkiem (w recepcji dostępne są również mapki i foldery, które ułatwiają orientację na trasach).

TRASA NARCIARSTWA BIEGOWEGO „ZALESIE” - zlokalizowana na terenie gminy Kamienica, przeznaczona dla osób, które rozpoczynają przygodę z narciarstwem biegowym, prowadzona jest wzdłuż istniejących dróg leśnych o łącznej długości 5,5 km. Początek i koniec trasy znajduje się na terenie stadionu piłkarskiego klubu sportowego „Zalesianka”.
 
TRASA NARCIARSTWA BIEGOWEGO „MOGIELICA” zlokalizowana na terenie gmin: Słopnice i Dobra, przeznaczona dla osób chcących doskonalić swoje umiejętności narciarskie, prowadzona jest leśnymi stokówkami (ok. 750-850  m. n.p.m.), wokół najwyższego szczytu Mogielicy. Pętla o długości 25 km zaczyna się i kończy przy parkingu na „Wyrębiskach”, oddalonych od „Zalesianki” o 3 km – przy zielonym i żółtym szlaku turystycznym. Na parkingu tablica informacyjna i oznakowanie kierują najpierw pod Krzyż Partyzancki (200 m).


Bieżące informacje o warunkach są podawane na stronie http://www.trasymogielica.pl


Trasy są ogólnodostępne. W ramach projektu zakupiony został sprzęt sportowy, który można BEZPŁATNIE WYPOŻYCZYĆ w następujących punktach;

1. Budynek Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy LKS „Zalesianka”, w Gminie Kamienica, tel. kom. 501 612 952, 603 669 603, tel. 18 3375 800 PCIT Limanowa.
2. Szkoła Podstawowa nr 4, 34 – 615 Słopnice 363, w Gminie Słopnice,  tel.  18 3348 005.
3. Zespół Placówek Oświatowych w Jurkowie, 34 – 643 Jurków 115,  w Gminie Dobra, tel. 18 3340 022

 

zdjęcia pochodzą z serwisu Starostwa Powiatowego w Limanowej