piątek, grudzień 03, 2021

Stacja narciarska Limanowa-Ski położona jest w pięknej kotlinie górskiej w Beskidzie Wyspowym na północnych zboczach Łysej Góry, ok. 5km od centrum Limanowej. W 2007 na roku zostały tam zbudowane 4-os. kolej krzesełkowa Doppelmayr, oraz dwa wyciągi orczykowe. Najdłuższa trasa posiada 1000 m, a suma wszystkich tras to 2300 m.

Na szczyt w ciągu 5 minut wywozi nas kolej krzesełkowa skąd możemy wybrać jedną z 2 tras zjazdowych:
– niebieską – widokową i rekreacyjną trasę dla początkujących i średnio-zaawansowanych narciarzy o długości 1000m biegnącą przez las, początkowo południowo - wschodnim szczytowym zboczem, następnie wschodnim, aby znów włączyć się w bardzo szeroki północny obszar głównego stoku.
- czerwoną - trasę dla zaawansowanych narciarzy o długości 700m. wiodącą wzdłuż kolei krzesełkowej, posiadającą certyfikat FIS do organizowania międzynarodowych zawodów w kategorii slalom. Początkowy odcinek trasy jest bardzo stromy i przechodzi w łagodny przy dolnej stacji.

Stawiający pierwsze kroki jak i doszkalający się narciarze mogą skorzystać z 300m. łagodnej, zielonej trasy przy wyciągach orczykowych.


Wszystkie trasy są codziennie przygotowywane przez ratraki i posiadają wydajny system naśnieżania, a także oświetlenie, dzięki któremu ośrodek jest czynny do 21. Nad bezpieczeństwem na stoku czuwa GOPR.


Na stoku funkcjonują 2 punkty gastronomiczne:
- Restauracja na szczycie, wraz z nasłonecznionymi tarasami widokowymi skąd można podziwiać widoki na Beskidy, Gorce, Pieniny oraz Tatry.
- Bar przy dolnej stacji wraz z dodatkowymi punktami grillowymi.

Przy dolnej stacji przygotowane zostały parkingi dla 700 samochodów. Funkcjonuje również wypożyczalnia i serwis nart i snowboardów a także szkoła narciarska.

 

Dojazd do stacji narciarskiej z centrum Limanowej - ok. 5km:

Z Rynku - ulicą Matki Boskiej Bolesnej kierunek Chełmiec, ok. 300 m za Powiatową Strażą Pożarną skręcić w lewo w ulicę Polną i jechać ok. 4km.