środa, sierpień 10, 2022

Jazda konna

Stadnina koni mieszcząca się w Limanowej, ul. Leśna 52.

Szlak liczący około 40 km, biegnący z Kamienicy na wierzchołek Gorca a dalej na Turbacz. Z Turbacza szlak schodzi doliną rzeki Kamienica na przełęcz Przysłop w Rzekach, skąd wychodzi na Mogielicę. Z Mogielicy przez Wyrębiska i Wierchy Zalesiańskie, biegnie do Kamienicy.

Szlak składa się z pomarańczowych znaków.

Rodzinne gospodarstwo agroturystyczne Państwa Kaimów (Stadnina "Złoty Dukat") zaprasza na przejażdżki konne po urokliwym Beskidzie Wyspowym, naukę jazdy na koniach pod okiem wykwalifikowanych specjalistów, aktywny wypoczynek w górach oraz biesiady przy ognisku, kuligi itp.

Osada Konna Assanya to nowoczesny, powstały w 2016 roku  kompleks turystyczno-wypoczynkowy o bardzo wysokim standardzie,  z  profesjonalnym zapleczem jeździeckim. Na kompleks składają się dwa obiekty noclegowo - gastronomiczne: Ośrodek Jeździecki  oraz Rezydencja Assanya, co pozwala nam przyjmować gości o bardzo różnorodnych gustach.

Naszym wyróżnikiem jest część związana z jazdą konną - kryta pełnowymiarowa ujeżdżalnia z profesjonalnym podłożem skokowym, stajnia na 40 koni, dwa oświetlone place zewnętrzne, siodlarnia, szatnie. Nasz ośrodek otrzymał najwyższą  I*** kategorię Polskiego Związku Jeździeckiego. W Małopolsce istnieją 3  obiekty posiadające tą kategorię.

Stajnia znajduje się w malowniczej miejscowości Laskowa koło Limanowej, w województwie małopolskim. Prowadzi naukę jazdy konnej na ujeżdżalni oraz w terenie, oferuje oprowadzanki i hipoterapię, udostępnia,także konie do sesji zdjęciowych (np. ślubnych czy reklamowych).

Stajnia "Dworek Gorce", znajduje się w powiecie limanowskim, gmina Kamienica. Funkcjonuje od 20 lat. Obecnie ma 13 koni, wydawać by się mogło, że to pechowa liczba, lecz dla właścicieli to ilość czterokopytnych przyjaciół. W skład koniowatej ekipy, wchodzi ulubiony przez najmłodszych źrebak imieniem Ceśka, 3 konie czystej krwi arabskiej, w tym dwa nowe nabytki do zajeżdżenia, 3 duże konie: małopolski i dwa konie szlachetnej półkrwi oraz ostatnie najliczniejsze i najbardziej lubiane przez dzieci jak i starszych konie huculskie, jest ich szóstka.

Gorczańska Zagroda jest kameralną stajnią, prowadzoną  "rodzinnie".

 

Oferujemy:

- maneż zewnętrzny (prosty, 

- myjka dla koni zewnętrzna

- codzienne wyprowadzanie koni na pastwisko ( po uzgodnieniu z właścicielem konia)

- karmienie według zaleceń właściciela

- na miejscu instruktor, hipoterapeuta 

Zapraszamy do skorzystania z oferty stadniny koni Huculskich na Załpie.

Organizujemy kursy nauki jazdy konnej. Dla państwa wygody i bezpieczeństwa jazdy konnej, dysponujemy dwoma ujeżdzalniami: piaskową oraz trawiastą.  Nasze konie są z natury spokojne i przyjaźnie nastawione dzięki czemu nauka jazdy może odbywać się bezstresowo. 

Gospodarstwo agroturystyczne „Tęczowa Zagroda” położone jest w Beskidzie wyspowym na zboczu góry Zęzów (705 m n.p.m.) z dala od głównych szlaków komunikacyjnych ( do rynku w Tymbarku 2 kilometry, do drogi krajowej Limanowa-Mszana Dolna 3 kilometry).