sobota, styczeń 22, 2022

Jazda konna

Gospodarstwo agroturystyczne „Tęczowa Zagroda” położone jest w Beskidzie wyspowym na zboczu góry Zęzów (705 m n.p.m.) z dala od głównych szlaków komunikacyjnych ( do rynku w Tymbarku 2 kilometry, do drogi krajowej Limanowa-Mszana Dolna 3 kilometry).

Stajnia znajduje się w malowniczej miejscowości Laskowa koło Limanowej, w województwie małopolskim. Prowadzi naukę jazdy konnej na ujeżdżalni oraz w terenie, oferuje oprowadzanki i hipoterapię, udostępnia,także konie do sesji zdjęciowych (np. ślubnych czy reklamowych).

Szlak liczący około 40 km, biegnący z Kamienicy na wierzchołek Gorca a dalej na Turbacz. Z Turbacza szlak schodzi doliną rzeki Kamienica na przełęcz Przysłop w Rzekach, skąd wychodzi na Mogielicę. Z Mogielicy przez Wyrębiska i Wierchy Zalesiańskie, biegnie do Kamienicy.

Szlak składa się z pomarańczowych znaków.

Gorczańska Zagroda jest kameralną stajnią, prowadzoną  "rodzinnie".

 

Oferujemy:

- maneż zewnętrzny (prosty, 

- myjka dla koni zewnętrzna

- codzienne wyprowadzanie koni na pastwisko ( po uzgodnieniu z właścicielem konia)

- karmienie według zaleceń właściciela

- na miejscu instruktor, hipoterapeuta 

Stadnina koni mieszcząca się w Limanowej, ul. Leśna 52.

Osada Konna Assanya to nowoczesny, powstały w 2016 roku  kompleks turystyczno-wypoczynkowy o bardzo wysokim standardzie,  z  profesjonalnym zapleczem jeździeckim. Na kompleks składają się dwa obiekty noclegowo - gastronomiczne: Ośrodek Jeździecki  oraz Rezydencja Assanya, co pozwala nam przyjmować gości o bardzo różnorodnych gustach.

Naszym wyróżnikiem jest część związana z jazdą konną - kryta pełnowymiarowa ujeżdżalnia z profesjonalnym podłożem skokowym, stajnia na 40 koni, dwa oświetlone place zewnętrzne, siodlarnia, szatnie. Nasz ośrodek otrzymał najwyższą  I*** kategorię Polskiego Związku Jeździeckiego. W Małopolsce istnieją 3  obiekty posiadające tą kategorię.

Stajnia "Dworek Gorce", znajduje się w powiecie limanowskim, gmina Kamienica. Funkcjonuje od 20 lat. Obecnie ma 13 koni, wydawać by się mogło, że to pechowa liczba, lecz dla właścicieli to ilość czterokopytnych przyjaciół. W skład koniowatej ekipy, wchodzi ulubiony przez najmłodszych źrebak imieniem Ceśka, 3 konie czystej krwi arabskiej, w tym dwa nowe nabytki do zajeżdżenia, 3 duże konie: małopolski i dwa konie szlachetnej półkrwi oraz ostatnie najliczniejsze i najbardziej lubiane przez dzieci jak i starszych konie huculskie, jest ich szóstka.

Zapraszamy do skorzystania z oferty stadniny koni Huculskich na Załpie.

Organizujemy kursy nauki jazdy konnej. Dla państwa wygody i bezpieczeństwa jazdy konnej, dysponujemy dwoma ujeżdzalniami: piaskową oraz trawiastą.  Nasze konie są z natury spokojne i przyjaźnie nastawione dzięki czemu nauka jazdy może odbywać się bezstresowo. 

Rodzinne gospodarstwo agroturystyczne Państwa Kaimów (Stadnina "Złoty Dukat") zaprasza na przejażdżki konne po urokliwym Beskidzie Wyspowym, naukę jazdy na koniach pod okiem wykwalifikowanych specjalistów, aktywny wypoczynek w górach oraz biesiady przy ognisku, kuligi itp.